Стефанко Алла Миколаївна

Освіта: вища

Стаж роботи: 8 років

Графік консультацій для батьків:
Чт, Пт -

Основний принцип роботи "Не зашкодь!"

Практичний психолог закладу:

• керується етичним кодексом психолога;
  • дотримується педагогічної етики;
  • будує свою діяльність на основі доброзичливості, довіри в тісному співробітництві з усіма учасниками педагогічного процесу;
  • підвищує рівень психологічних знань вихователів, батьків, дітей;
  • постійно підвищує свій професійний рівень.

Основні завдання психологічної служби закладу:

• проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;
  • консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу;
  • розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;
  • допомога дітям, які мають проблеми в поведінці, або які опинилися в складній життєвій ситуації;
  • психологічний супровід новоприбулих дітей;
  • визначення психологічної готовності дітей 6-річного віку до навчання у школі.

Мета психологічного супроводу полягає у забезпеченні оптимальних соціально-психологічних умов для збереження психологічного здоров’я дитини, сприянні повноцінному розвитку її особистості у родині й дитячому садку та формування її як суб’єкта життєдіяльності.

Для чого потрібен психолог у дитячому садку?

Коли підходить час відправляти дитину в дитячий садок, ми все частіше стикаємося з тим, що на базі дитячого садка працює практичний психолог.

Загальна помилка батьків полягає в тому, що психолог «навішує ярлики психічної неспроможності їх дітей». Розвіюючи ці міфи, хотілося б зупинитися на питанні, чим займається психолог в дитячому саду?

Почнемо з самого головного з цілей і завдань. Для того, щоб дитина розвивалася всебічно психолог у своїй роботі передбачає всі аспекти розвитку:

* фізичний розвиток - володіння моторними вміннями, орієнтування в рухах, жестами і рухами передавати виразність поведінки.
* соціально-моральний розвиток - усвідомлення завдання, планування дій, вміння виправляти свої помилки.
* емоційний розвиток - інтерес до людей: їх зовнішності, професії, способу життя, Повага до батьків, родичів, педагогів, однолітків
* пізнавальний розвиток - розвиток пізнавальних здібностей: загальних та логіко-математичних.

* мовленнєвий розвиток - розвиток елементарних форм монологічної мови, уміння чітко й логічно висловлювати свою думку, активізувати словник.
* креативний розвиток - розвиток дивергентного мислення, творчої уяви.

Візуал, аудіал і кінестетик - хто вони?

Ці слова означають особливості сприймання та оброблення інформації людьми різного віку. Люди сприймають і обробляють інформацію про своє оточення, спираючись на візуальний (зір), аудіальний (слух),кінестетичний (рух) досвід та інші чуттєві враження (дотик, нюх ).

Візуал – людина, яка сприймає більшу частину інформації за допомогою зору.

Аудіал – той, хто отримує основну частину інформації через слух та інші відчуття: нюху, дотику, тощо.

Такі особливості психіки проявляються в дошкільному віці й відіграють значну роль:

• в успішності навчання;

• у формуванні нових навичок і вмінь;

• у налагодженні контактів дитини з оточенням;

Адже залежно від цих особливостей психіки для різних дітей є різною й типова пізнавальна позиція:

• для візуала – спостерігати, уявляти;

• для аудіала – слухати, говорити, обговорювати;

• для кінестетика – діяти, переживати.

То як дорослим розпізнати у дитини провідний канал сприймання й обробки інформації? Виявляється, це нескладно. Часто достатньо спостерігати за дитиною!

Дитина-візуал при сприйманні інформації більше покладаться на зорові відчуття. Вона швидко запам’ятовує колір, форму, розмір. Така дитина, отримавши нову іграшку, спочатку уважно розгляне її з усіх боків. Діти – візуали люблять ліпити, малювати, вирізати, складати пазли. Їх заняття, ігри грунтується на взаємодії очей та рук. Вони з більшим задоволенням розглядатимуть ілюстрації в книзі, ніж слухатимуть казку. Для дітей – візуалів важливо, у що вони вдягнені. Вони самі обирають колір сукні, дівчатка небайуже ставляться до прикрас: блискіток, стрічечок, бантиків . Дитина – візуал насамперед запам’ятає, хто в чому прийшов сьогодні в дитячий садок, у кого на прогулянці була найкраща іграшка. Така дитина досить охайна, як для свого віку. Вона не полізе в калюжу, тому що черевики будуть брудними і некрасивими. У спілкуванні з однолітками дитина-візуал спочатку спостерігає, а вже потім йде на контакт чи спільну гру.

Дитина-аудіал пізнає навколишній світ через звуки, тому раніше за інших дітей починає говорити, має великий словниковий запас. Такі діти люблять слухати музику, казки, спілкуватися, обговорювати, доводити. Вони вигадують різні казки, ігри. Вміють переконувати, вмовляти. Діти-аудіали дуже комунікабельні. Вони можуть трохи відставати від ровесників у розвитку навичок, пов’язаних із зоровим і моторним сприйманням, скажімо у пошуку відмінностей на картинках чи у вмінні вправно залазити на гірку, швидко й довго бігати. Тому розвитку таких навичок слід приділяти особливу увагу, використовуючи з цією метою різні ігри та вправи.

Дитина – кінестетик пізнає світ за допомогою дотиків і рухів. У неї гарно розвинута моторика, вона дуже багато рухається, зазвичай рано починає ходити. Такі діти люблять активні ігри, пов’язані зі стрибками, бігом, боротьбою, їм складно всидіти на одному місці. Для дитини – кінестетика особливо важливими є тактильні відчуття. Тому частіше пестіть таку дитину, обіймайте її, намагайтеся рідше вживати улюблену батьками фразу «Не чіпай !»

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Будь-яка людина, зокрема й дитина, використовує різні канали сприймання, тому дитина не може бути, скажімо лише візуалом чи аудіалом.